Pomysł powstał w ramach alternatywy dla drogich i bardzo drogich kremów. Dzięki wykształceniu chemicznemu same zaczęłyśmy robić mikstury. Po pozytywnych opiniach przyjaciół i rodziny wiedziałyśmy, że chcemy kontynuować to, co robimy i tak powstało KOI. – mówi Renata Kozłowska, założycielka rodzinnej firmy prowadzonej przez mamę i córkę. Obie pragniemy mieć skórę w dobrej kondycji, zadbaną, ale nie nadmiernie obciążoną. Wszystkie receptury testujemy na sobie i dopracowujemy dotąd, aż uznamy je za idealne. Jeśli chcecie wiedzieć, jak zadbać o skórę w różnym wieku, w jaki sposób przygotować ją do wakacji, a nawet otrzymać w prezencie kosmetyki KOI, przeczytajcie wywiad!
Redakcja #ShapeMeUp: Nazwa KOI budzi przyjemne skojarzenia.
Renata Kozłowska: To polskie ładne słowo, które w największym skrócie ma opisać kosmetyki, które koją i nawilżają skórę.
Kto i w jaki sposób opracowuje receptury kosmetyków?
Receptury powstają z naszej wiedzy i konsultacji z technologiem. Śledzimy trendy kosmetyczne, słuchamy naszych klientek i same mamy swoje preferencje kosmetyczne, które chcemy wykorzystać.
Na czym dokładnie polega wieloetapowa pielęgnacja? Jak obserwować swoją skórę i jak wyciągać wnioski, czego w danym momencie potrzebuje?
Wieloetapowa pielęgnacja polega na kilku krokach, które trzeba wykonywać, aby skóra była w dobrej kondycji. Nie można zapominać o demakijażu, toniku i kremie – to podstawa. Ale dodatkowo warto dać skórze skoncentrowane substancje, aby zwiększać jej nawilżanie, dodać witaminę C czy kwas hialuronowy. Każda skóra potrzebuje nawilżenia!
WYGRAJ kosmetyki KOI, biżuterię LaBizu, koszulki dla przyszłych mam mimilulu oraz vouchery na bieliznę DALIA! Weź udział w KONKURSIE na naszym #insta.
Wybierając KOI, dbamy o środowisko?
Staramy się, aby wszystko było zgodne z naturą, stad naturalne składy kosmetyków, szklane opakowania i jak najmniej wypełniaczy w paczkach. Już na początku stwierdziłyśmy, że kremy nie będą miały dodatkowych kartoników. Wszystkie ważne informacje umieszczamy na etykiecie. Jesteśmy świadome sumy wpływów każdego z nas na nasze środowisko i do tego też zachęcamy nasze klientki.
Kiedy z wiekiem powinnyśmy zmieniać sposób pielęgnacji skóry? Czy KOI również stosuje podziały na 20+, 30+, 40+ itd.?
Jesteśmy zespołem 3 kobiet w rożnym wieku, każda z nas ma swój własny rytuał pielęgnacji. Ale wszystkie używamy tych samych kosmetyków, czasem tylko w innej kolejności. Mama stosuje serum na noc, a córka rano pod krem. Mama nakłada krem pod oczy 2 razy dziennie, a obie córki tylko na noc. Stosujemy krem pod oczy również na okolice ust, gdzie pięknie wygładza bardzo drobne zmarszczki. Córka robi makijaż codziennie, dlatego używa peelingu częściej niż mama, aby skutecznie oczyścić twarz. Obecnie odchodzi się od podziału na wiek skóry oraz przeznaczenia na kremy dzienne i nocne. Nasze kosmetyki nawilżają i dostarczają składników aktywnych, które są potrzebne każdej z nas, a nie można ich „przedawkować” .
Jak dbać o dziecięcą skórę na co dzień, a szczególnie w zimie i podczas urlopu? Wydaje się, że taka nie potrzebuje wiele, ale dobre, naturalne nawyki chyba warto wdrażać wcześnie?
Oczywiście już od dziecka trzeba wpajać dobre nawyki. Koreańskie dzieci kremują twarz już od bardzo wczesnego wieku. Dbanie o skórę latem (UV) i zimą (UV + kremy bez wody), to najlepsze zapobieganie.
Jak dbać o skórę dłoni, poza kosmetykami? Jakich środków do czyszczenia unikać i co może zastąpić chemię w domu?
Dbanie o skórę rak, to przede wszystkim używanie rękawiczek, peelingu i maski, a na co dzień kremu do rąk. Rekomendujemy przestawienie się na naturalne produkty do zmywania typu: woda z octem, soda czy olejki.
Z jakimi problemami ze skórą najczęściej zmagają się Polki?
Najwięcej Polek ma skórę przesuszoną! Wiąże się to z nadmiernym opalaniem, przebywaniem w klimatyzacji i stosowaniem słabych kremów. Co to znaczy? To, że krem pozostaje tylko na naskórku, nie wchłania się lub ma zbyt małe stężenie składników aktywnych. Jeśli tak jest, to krem nie działa tam, gdzie powinien i w zasadzie można go nie stosować.
Czy eliminując chemię z kosmetyków, powinnyśmy również wybierać BIO produkty spożywcze?
Na skórę mamy wpływ od wewnątrz i od zewnątrz. Warto więc wprowadzać dobre nawyki i w kuchni, i w łazience. Efekt będzie z pewnością dużo lepszy.
Przed nami okres urlopowy, czyli mnóstwo chlorowanej lub zasolonej wody, promieniowanie UV i inne wymagające okoliczności. Jak przygotować naszą skórę na starcie z wakacjami?
Wakacje dla skóry są rzeczywiście wymagające. Aby chronić skórę przed wysuszeniem, radzimy używać kremów zawierających kwas hialuronowy, peptydy czy olejową witaminę C. Aby ograniczyć stosowanie chemicznych i fizycznych filtrów UV rekomendujemy używanie olejku z malin, który ma ochronę aż 25-30 SPF. Po każdorazowej kąpieli (wodnej czy słonecznej) należy stosować maskę, balsam lub krem.
Dziękujemy za rozmowę!