„Szybko, łatwo i przyjemnie” nie kojarzy się z utratą wagi, prawda? 🙂 Na szczęście XXI wiek przynosi nam zbawienne technologie, zmieniające wyobrażenie o męczących ćwiczeniach. EMS w ciągu 28 minut zapewnia efekty odpowiadające 3 godzinom na siłowni, a pierwsze rezultaty zobaczycie już po ok. 5 treningach!
O chodzi w treningu EMS?
EMS (ang. electrical muscle stimulation) w wyniku elektrostymulacji pobudza mięśnie głębokie, wyzwalając nawet 150 razy więcej skurczów, niż trening konwencjonalny. Wszystko za sprawą specjalnego kombinezonu połączonego z konsolą, zastępującą sprzęt siłowy. Impulsy przesyłane przez zamknięte w kombinezonie elektrody, bezpośrednio oddziałują na nasze mięśnie, zmuszając je do skurczów jak podczas tradycyjnych ćwiczeń.
Czytaj także: Sportowy agent do zadań specjalnych – dobieramy biustonosz do ćwiczeń
Na jakie efekty możesz liczyć?
Podczas jednej sesji można spalić nawet 1200 kalorii, dlatego trening EMS jest idealny dla wszystkich, chcących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Pozwala także wymodelować sylwetkę, poprawia metabolizm, ujędrnia i redukuje pomarańczową skórkę. Metoda elektrostymulacji jest wykorzystywana także z fizjoterapii, redukuje bóle pleców i pomaga w kształtowaniu poprawnej postawy ciała.
Czytaj także: Dorota Łaba mówi nam, gdzie szukać motywacji, czym jest dla niej sport i kobiecość
Kto może ćwiczyć?
EMS jest bardzo bezpieczną formą aktywności. Może być stosowany przez osoby starsze, niewysportowane lub wracające do ćwiczeń po kontuzji. Trening EMS pozwala uniknąć urazu, ponieważ praktycznie nie obciąża stawów. Jednym zdaniem: pod okiem trenera może ćwiczyć każdy. No, prawie każdy…
Przeciwwskazania
Niektóre schorzenia lub niewydolności mogą być przeciwwskazaniem do treningów metodą EMS. Do takich należą: gruźlica, epilepsja, przepuklina brzuszna i pachwinowa, zaawansowana miażdżyca tętnic, nowotwory, zaburzenia krążenia, rozrusznik serca, choroby neurologiczne, infekcje bakteryjne i wirusowe, gorączka, hemofilia, cukrzyca. Treningu EMS nie powinny także stosować kobiety w ciąży. W każdym z powyższych przypadków należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem elektrostymulacji.
Niezależnie od tego, czy skorzystacie z technologii, czy wybierzecie konwencjonalną formę ruchu, pamiętajcie o dobraniu odpowiedniej bielizny do ćwiczeń. Biustonosz z szerokimi ramiączkami zapewni właściwą stabilizację nawet bardzo obfitego biustu, a możliwość zapięcia na tzw. krzyżak odciąży kręgosłup i ułatwi gwałtowne ruchy podczas intensywnego treningu.