Jak poznać, że biustonosz jest dobrze dobrany, dlaczego może się szybko naciągnąć, jak go prać i przechowywać oraz wielu innych praktycznych porad udzieliła nam Magdalena Lazar, brafitterka marki Dalia Lingerie. Ciekawe, które informacje Was zaskoczą!
Magdalena Lazar, brafitterka marki Dalia Lingerie
Dlaczego wybrała Pani właśnie taki zawód? Jakie cechy powinna posiadać brafitterka?
Zawód brafitterki wymaga cierpliwości, dokładności, ale przede wszystkim umiejętności nawiązywania kontaktu z druga osobą. Oczywiście nie można być osoba wstydliwą, w końcu mówimy o bardzo intymnej części kobiecego stroju. Wybrałam ten zawód, ponieważ uwielbiam uśmiech zadowolenia na twarzy kobiety, gdy widzi się w dobrze dobranej bieliźnie!
Jak prawidłowo zmierzyć biust?
Prawidłowe dobranie biustonosza wymaga dokonania dwóch pomiarów:
- Pod biustem i łopatkami
- W biuście na linii sutków
Pomiar powinien być tak przeprowadzony aby metr ściśle przylegał do ciała. Zachęcam do obejrzenia filmiku – TUTAJ.
Jak poznać, że biustonosz jest dobrze dobrany?
Idealnie dobrany biustonosz nie powinien być widoczny spod ubrania. Obwód musi ściśle przylegać do ciała, fiszbina powinna otaczać całą pierś, która jednocześnie musi wypełniać miseczkę. Przy dobrym wyregulowaniu ramiączek górna część miseczki nie powinna ani odstawać od piersi, ani też jej przecinać.
Jak powinnyśmy zakładać biustonosz?
Przy zakładaniu biustonosza pamiętajmy o zapinaniu go na ostatnią zewnętrzną haftkę. Następnie, odginając fiszbinę pod pachą, „wygarniamy” pierś do miseczki. Na końcu regulujemy ramiączka.
Kobiety często skarżą się, że ich biustonosz po krótkim czasie użytkowania stał się zbyt luźny, naciągnięty. Czy może to być spowodowane jego złym doborem?
Bardzo wiele kobiet lubi mocno przylegający biustonosz, a to może być to przyczyną szybszego rozciągnięcia się obwodu. Najczęstszą przyczyną rozciągnięcia biustonosza bywa jednak pranie go w pralce, w zbyt wysokiej temperaturze.
Dalia Lingerie, model VIOLETTE K24 SEMI-SOFT, cena 229,90 ZL
Dalia Lingerie, model MOIRA K24 SEMI-SOFT, cena 179,90 ZL
Dalia Lingerie, model IDA K24 SEMI-SOFT, cena 169,90 ZL
Każda z nas może wybierać spośród wszystkich krojów biustonoszy, czy też są one dedykowane konkretnym kształtom biustów?
Niestety nie we wszystkich modelach każda z nas będzie wyglądała równie dobrze. Musimy wybrać taki biustonosz, który podkreśli nasze walory i jednocześnie zatuszuje mankamenty.
Który biustonosz z nowej kolekcji polecasz kobietom o małym i dużym biuście?
Kobietom o małym biuście polecam przede wszystkim modele typu push-up, które ładnie zbierają i eksponują piersi. Piękny dekolt i jędrny biust – niezależnie od rozmiaru – świetnie podkreślą balkonetki. Z kolei kobietom o dużym biuście polecam modele półusztywniane oraz tzw. bigi, czyli biustonosze w całości usztywnione. Dobrze zbierają i podtrzymają nawet bardzo duże biusty.
Dalia Lingerie, model MOIRA K03 PUSH-UP, cena 172,90 ZL
Dalia Lingerie, model IDA K03 PUSH-UP, cena 167,90 ZL
Dalia Lingere, model SYLVIE K03 PUSH-UP, cena 164,90 ZL
Spać czy nie spać w biustonoszu?
Uważam, że w nocy nasze piersi powinny po prostu odpocząć. Z doświadczenia wiem jednak, że niektóre kobiety z biustami w dużym rozmiarze, czują bardziej komfortowo śpiąc w bieliźnie. Myślę więc, że każda z nas wie, w czym śpi się jej najlepiej i najwygodniej.
Pierwszy biustonosz – na co powinny zwracać uwagę młode dziewczyny, które stoją przed wyborem pierwszej kobiecej bielizny?
Młode dziewczęta, które dopiero zaczynają dojrzewać, mogą na początek zdecydować się na zwykły sportowy top. Kiedy jednak biust zaczyna się już rysować (a nie ukrywajmy, że coraz więcej młodych dziewczyn może pochwalić się dość obfitym biustem), wówczas najlepiej rozejrzeć się za biustonoszem na fiszbinach. Im wcześniej zaczniemy dbać o biust, tym dłużej będziemy cieszyć się jego pięknym wyglądem i dobrą formą.
Jak prawidłowo dobrać biustonosz sportowy?
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, na jakie przeciążenia narażony jest nasz biust podczas ćwiczeń. Tylko odpowiednio dopasowany biustonosz sportowy pozwoli zapobiec uszkodzeniom i deformacjom piersi w trakcie treningu. Źle dopasowany stanik sportowy może doprowadzić do bólów głowy, pleców czy kręgosłupa, dlatego pamiętajmy o kilku radach:
- tylna część stanika nie powinna „podjeżdżać” do góry, stanik nie powinien przesuwać się podczas wykonywania ćwiczeń,
- miseczki mają mieścić całą pierś, nie powinny „wypływać” ponieważ utrudnia to wtedy prawidłowy przepływ limfy,
- ramiączka powinny być tak wyregulowane, aby podtrzymywać piersi na właściwym poziomie i nie wbijać się w ramiona.
Biustonosze sportowe dobieramy właściwie identycznie, jak zwykłe biustonosze codziennego użytku. Pamiętajmy, by czuć się w nich wygodnie.
Dalia Lingerie, biustonosz sportowy, 164,90 zł
W jaki sposób powinnyśmy dbać o nasze biustonosze? Jak je prać, przechowywać?
Przede wszystkim pierzemy je ręcznie w delikatnych płynach, ale unikajmy tych zmiękczających. Pralka może je po prostu zdeformować. Temperatura wody nie może przekraczać 40 stopni, szczególnie jeśli mamy do czynienia z koronkami lub haftami. Po upraniu suszymy rozłożone np. na ręczniku (ale nie na słońcu czy kaloryferze, gdyż mogą wyblaknąć i odkształcić się), a następnie składamy miseczka w miseczkę. I czytajmy metki, stosując się do informacji w nich zawartych.
Marka Dalia planuje wzbogacenie swojej oferty o biustonosz dla karmiących mam. Jak prawidłowo go dobrać?
Przy dobieraniu biustonosza do karmienia kierujemy się podobnymi zasadami, co w przypadku biustonoszy na co dzień. Najważniejsze jednak jest to, aby biustonosz był wygodny i wykonany z naturalnych tkanin, aby nie podrażniać biustu. Taki własnie będzie nasz nowy model! Przyszłe mamy nie powinny się obawiać także biustonosza z fiszbinami – jeśli jest dobrze dobrany, nie stanie się przyczyną zastoju pokarmu.
I na koniec, jakich udzieliłaby Pani wskazówek kobietom, które nie korzystają z porad brafitterki, tylko same wybierają bieliznę?
Poradziłabym, aby przeczytały ten wywiad! 🙂